Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Zakochaj się w Gdańsku! Odkryj największe atrakcje i poczuj niezwykłą atmosferę miasta. Poznaj bogatą ofertę kulturalną, turystyczną, kulinarną i dowiedz się co warto zobaczyć w Gdańsku. Gdańsk to historyczny ośrodek hanzeatycki zachwycający swoją historią, klimatem i architekturą. Dzisiaj to nowoczesne miasto, jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce i Europie.

PRZEWODNIK

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Wam poznać najciekawsze zakątki miasta i dowiedzieć się co warto zobaczyć w Gdańsku.

Stadion Energa

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Stadion Energa to stadion piłkarski znajdujący się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Jest głównym stadionem Lechii Gdańsk, ale poza rozgrywkami piłkarskimi odbywają się tam również koncerty i imprezy. Stadion to również centrum rozrywki Fun Arena oferujący między innymi GoKarty, paintball czy tor wrotkarski.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami jeżeli chciałbyś zarezerwować bilet na mecz. Skontaktuj się z nami e-mailowo: info@nordbyhus.com lub zadzwoń: 510 069 112

 

Strona Internetowa: http://stadionenerga.pl

Europejskie Centrum Solidarności to instytucja kultury poświęcona zwycięstwie Solidarności i upadkowi komunizmu. ECS mieści się w nowoczesnym budynku przy Placu Solidarności 1. W środku znajdują się stałe i tymczasowe wystawy, centrum naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka. Na dachu budynku jest również taras widokowy z ogrodem.

 

Strona Internetowa: http://ecs.gda.pl

Europejskie Centrum Solidarności

Plac Solidarności 1

Gdańskie plaże

W Gdańsku znajduje się wiele kąpielisk. Plaże i kąpieliska są idealnym miejscem na aktywny i bezpieczny wypoczynek. Na gdańskich plażach zachowane są wysokie standardy ekologii i czystości.

 

Gdańsk Brzeźno, ul. Jantarowa 1,

Gdańsk Sobieszewo, ul. Falowa,

Gdańsk Stogi, ul. Wydmy 1,

Gdańsk Orle, ul. Lazurowa,

Gdańsk Jelitkowo, ul. Jantarowa.

Stocznia Gdańska to jedna z największych polskich stoczni. Znajduje się przy ulicy Na Ostrowiu, w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności. To ważne miejsce historyczne – kolebka Solidarności i walki o wolność. W gdańskiej Stoczni powstało wiele statków morskich, między innymi Dar Młodzieży.

 

Strona Internetowa: http://gdanskshipyard.pl

Stocznia Gdańska

ul. Na Ostrowiu

Westerplatte

ul. Mjr. Sucharskiego

Westerplatte jest półwyspem w Gdańsku, gdzie w latach 1926 – 1939 działała wojskowa składnica tranzytowa. Obrona Westerplatte w 1939 to najlepiej znany symbol oporu Polski przeciwko najazdowi hilterowców. Na półwyspie, u wejścia do portu, znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża. Statki różnych bander, które wpływają do portu czczą pamięć bohaterów różnymi sygnałami. Westerplatte to świetne miejsce, aby poznać historię Polski i Świata. Można zobaczyć między innymi Twierdzę Wisłoujście, wieżę obserwacyjną Westerplatte, czołg T-34 i ruiny koszar. Na Westerplatte można dotrzeć między innymi tramwajem wodnym, który odpływa z przystanku Żabi Kruk.

Narodowe Muzeum Morskie to jedno z najwspanialszych muzeów tego typu w Europie. Naszym zdaniem to miejsce, które trzeba wpisać na listę pod tytułem “Co warto zobaczyć w Gdańsku”. W muzeum znajduje się wiele zabytków związanych z żeglugą. Wystawy, prace badawczo – naukowe i zbiory muzeum sprawiają, że jest to miejsce, które trzeba odwiedzić będąc w Gdańsku. Do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku należy również słynny gdański Żuraw. Spod Żurawia można popłynąć promem na Wyspę Ołowiankę, gdzie można zobaczyć zabytkowy statek Sołdek.

 

Strona Internetowa: http://nmm.pl

Narodowe Muzeum Morskie

Ołowianka 9-13

Centrum Hewelianum

ul. Gradowa 6

Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki, w którym można zobaczyć multimedialne i interaktywne wystawy. Wystawy w nowoczesny sposób pokazują inne oblicza nauki. Centrum znajduje się przy ulicy Gradowej 6 w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Dzięki wizycie w Centrum Hewelianum można zrozumieć i poznać tajniki fizyki, astronomii, biologii, chemii oraz matematyki.

 

Strona Internetowa: http://hewelianum.pl

Aqua Park w Redzie mieści się przy ulicy Morskiej 5, około 40 km od Gdańska. To jedyny park wodny w Europie w którym można oglądać żywe rekiny. Aqua Park to świetne miejsce na spędzenie czasu w aktywny sposób. Park wodny oferuje wiele atrakcji – między innymi: Basen Zamek, Zatokę Piratów, Basen z Falą i 500 metrów zjeżdżalni wodnych. Aby odpocząć od wodnego szaleństwa istnieje możliwość zjedzenia przekąski lub obiadu w restauracji.

 

Strona Internetowa: http://aquaparkreda.pl

Aqua Park Reda

ul. Morska 5, Reda

Murale na Zaspie

Gdańsk, Zaspa

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego to galeria składająca się z 54 wielkoformatowych murali na ścianach bloków oraz 19 aranżacji wejść do klatek. Pierwsze prace kolekcji powstały w 1997 roku. Do dzisiaj udało się zebrać 34 prace autorstwa artystów z Polski i całego świata. Murale można podziwiać na Gdańskim osiedlu Zaspa.

 

Strona Internetowa: http://muralegdanskzaspa.pl/

Muzeum Narodowe w Gdańsku to muzeum składające się z wielu oddziałów, między innymi:

  Oddziału Sztuki Dawnej

  Oddziału Sztuki Nowoczesnej

  Gdańskiej Galerii Fotografii.

Muzeum organizuje wystawy stałe oraz wystawy tymczasowe. Przez cały okres funkcjonowania Muzeum zgromadziło wiele ciekawych prac i obiektów muzealnych, które przedstawione są w tradycyjny, muzealny sposób.

 

Strona Internetowa: http://mng.gda.pl

Muzeum Narodowe w Gdańsku

ul. Toruńska 1

Stok Łysa Góra

ul. Herberta 9

Chcesz odwiedzić Trójmiasto w zimę? Uwielbiasz śnieżne szaleństwo? W Sopocie znajduje się stok narciarski – Łysa Góra. Łysa Góra to prawdziwy stok narciarski na którym znajdziesz między innymi: snowpark, szkółkę narciarską, wypożyczalnie sprzętu i restaurację. Stok znajduje się około 10 km od Gdańska przy ulicy Herberta 9.

 

Strona Internetowa: http://www.lysa-gora.pl

Gdańsk ma bardzo wiele do zaoferowania. Przyjechałeś do Gdańska i zastanawiasz się co warto zobaczyć w Gdańsku? Pierwsze kroki powinieneś skierować na Gdańską Starówkę. Ulica Długa to słynny, tętniący życiem deptak – reprezentacyjna ulica Gdańska. Niegdyś był to trakt królewski, którym polscy królowie podążali nad Motławę. Ulica Długa łączy się z Długim Targiem – głównym placem miasta. Wiele restauracji, klubów i knajp sprawia, że mieszkańcy Gdańska i turyści z całego świata spędzają tu wolny czas. Na Długim Targu znajdują się znane zabytki Gdańska, między innymi: Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa czy Brama Zielona.

Gdańska Starówka

ul. Długa

ZOO w Gdańsku

ul. Karwieńska 3

Na gdańskiej Oliwie mieści się Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża. Malownicze tereny i ciekawe zwierzęta sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinne spacery. W gdańskim ZOO można spotkać wiele gatunków zwierząt żyjących w warunkach zbliżonych do naturalnych. ZOO oferuje również przejażdżki konne, park linowy i wiele innych atrakcji.

 

Strona Internetowa: http://zoo.gda.pl